ילין לפידות קופת גמל מסלול מניות

קופות גמל הן אחת מהצורות הפופולריות ביותר לחיסכון בישראל. למעשה מדובר בהסדר השקעה, בדרך כלל למטרות חיסכון לפנסיה, אך לא רק. באמצעות קופות גמל ניתן גם לחסוך לטווחי זמן קצרים יותר, אך ככל האופק ההשקעה ארוך יותר – כך סכום החיסכון גדל.

יתרון נוסף בהשקעה לטווח ארוך יותר הן הקלות המס המשמעותיות הניתנות למי שמושך או מושכת את הכסף רק בהגיע גיל הפנסיה. הסבלנות משתלמת: ניתן להגיע לפטור מס מלא, ובכך להגדיל את החיסכון הפנסיוני באלפי שקלים.

ילין לפידות מציעה קופת גמל בתוך מסלול מניות המורכב בעיקר ממניות, אך כולל גם איגרות חוב ממשלתיות וקונצרניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות. הגיוון הוא חשוב כמובן לצורך פיזור הסיכונים, אך כפי שמיד נראה, וכפי שמשתקף משם המסלול, הדגש העיקרי הוא על מניות, והסיכון עולה בהתאם.

מה המאפיינים של ילין לפידות קופת גמל מסלול מניות?

מסלול המניות של קופת הגמל של ילין לפידות הוא מסלול השקעה עם סיכון גבוה יחסית לקופות גמל אחרות. מאפיין זה איננו מפתיע לאור העובדה ששיעור החשיפה למניות במסלול הזה הוא גבוה במיוחד, ויכול להגיע עד ל- 120 אחוזים.

מניות הן ניירות הערך הפיננסיים עם סיכון ממוצע גבוה יותר ביחס לניירות ערך אחרים, כגון איגרות חוב ממשלתיות ואיגרות חוב קונצרניות (של חברות פרטיות). אם כן, מדוע בכל זאת כדאי לשקול השקעה במניות? זאת משום שהצד השני של הסיכון – הוא התשואה הגבוהה.

האם התשואה מצדיקה את הסיכון ואת דמי הניהול?

כמובן שאין תשובה אחת לשאלה הזו, ומדובר בסופו של יום בהעדפות אישיות. לקיחת סיכון צריכה להתבסס על שני שיקולים: האחד, והחשוב יותר, הוא הכסף הזמין למטרות השקעה עם פרופיל מסוכן יותר. והשני, הוא ההעדפה האישית ביחס לסיכון, כאשר אין נכון או לא נכון.

דמי הניהול של ילין לפידות קופת גמל מסלול מניות הם נמוכים יחסית לקופות גמל אחרות בשוק עם פרופיל סיכון דומה. התשואה המצטברת של הקופה על פני שנה, כפי שנמדדה בשנת 2020, הוא מעל ל- 16%.

 

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper