אקסלנס השתלמות מניות

אקסלנס השתלמות מניות היא קרן השתלמות המבוססת בעיקר על השקעה במניות, ומכאן שמה והיא נועדה להגדיל את החיסכון העתידי של הלקוחות.

אקסלנס השתלמות מניות היא קרן השתלמות המבוססת בעיקר על השקעה במניות, ומכאן שמה. קרן השתלמות היא סוג של קופת גמל, וגם היא נועדה להגדיל את החיסכון העתידי של הלקוחות. בית ההשקעות משקיע בשמכם את הכסף, כך שבעתיד תוכלו ליהנות מסכומי כסף גבוהים יותר מאשר ההשקעה הראשונית.

ההבדל העיקרי בין קרן השתלמות ובין קופות גמל אחרות, היא שהפטור ממס חל על קרן השתלמות גם בטווח הבינוני (לפני הפרישה לפנסיה), בעוד שהפטור המלא ממס חל על שאר קופות הגמל רק לאחר הפרישה לפנסיה.

ממה מורכבת ההשקעה של אקסלנס השתלמות מניות?

אמנם שם קרן ההשתלמות כולל את המילה "מניות", אך זה לא אומר שהתיק מורכב מהשקעה במניות בלבד. המשמעות היא שעיקר התיק, בטווח שבין 75% ועד 120%, הוא מניות. שאר ההשקעה הוא תמהיל של איגרות חוב ממשלתיות, איגרות חוב קונצרניות וניירות ערך נוספים, בדרך כלל מסוכנים פחות.

התיק של אקסלנס השתלמות מניות הוא כן בעל פרופיל סיכון גבוה, עקב הנתח המשמעותי של המניות המרכיבות אותו, אולם התמהיל והגיוון מאפשרים בכל זאת פיזור סיכונים סביר. וכך, בממוצע על פי נתוני העבר, התשואות מצליחות לשמור על רמה חיובית גבוהה ביחס לשוק.

עם דמי ניהול ממוצעים מהנמוכים ביותר בשוק בהשוואה בין קופות המציעות מסלולים דומים, התשואה השנתית של אקסלנס השתלמות מניות גבוהה. בשנת 2020 התשואה השנתית המצטברת הגיעה כמעט ל- 20%.

האם הסיכון הכרוך בהשקעה משתלם?

מלכתחילה, הסיבה שלקוחות מעוניינים לקחת סיכונים כאשר הם משקיעים את חסכונותיהם, היא התשואה המשתלמת בממוצע. ככל שהסיכון בהשקעה יורד, כך גם התשואה הממוצעת. ולהיפך, עם עלייה בסיכון ניתן להרוויח ולחסוך הרבה יותר.

יחד עם זאת, חשוב להשקיע באחריות, ולקחת סיכונים רק כאשר הדבר מתאפשר מבחינה כלכלית. יחד עם היחס האישי לסיכון, שמשפיע על אנשים שונים לקחת סיכונים ברמות שונות בסיטואציות כאלה ואחרות בחיים, ישנו גם היבט ההיתכנות הכלכלית.

במילים אחרות, השקעה בעלת פרופיל סיכון גבוה כמו אקסלנס השתלמות מניות, מתאימה בעיקר לאלה שיש להם ביטחונות כלכליים נוספים. אלה יכולים להרשות לעצמם לקחת את הסיכון וליהנות מהתשואות הגבוהות שהמסלול מציע.

 

 

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper