אקסלנס גמל מסלול מניות

אקסלנס גמל מסלול מניות הוא מסלול השקעה מסוג קופת גמל המבוסס בעיקרו על השקעה במניות. ההשקעה במניות נחשבת למסוכנת יחסית להשקעה בניירות ערך פיננסיים אחרים, מה שהופך את ההשקעה הזו לבעלת פרופיל סיכון גבוה באופן יחסי.

לקיחת סיכון בהשקעות שנעשות באחריות, בפרט באמצעות בית השקעות, לאורך השנים הוכיחו את עצמן כמשתלמות בטווח הבינוני והארוך. למעשה, כמעט רק באמצעות לקיחת סיכון ניתן להגיע לתשואות דו ספרתיות, שעשויות להיתרגם בשקלים לעשרות אלפי שקלים במצטבר.

בטווח הארוך, השקעה דרך אקסלנס גמל מסלול מניות, בדומה לקופות גמל אחרות, היא משתלמת במיוחד. זאת משום שכחלק מהמדיניות של המדינה לגבי חסכונות, אלה המשחררים ומשחררות את חסכונותיהם מקופות הגמל לאחר הפרישה לפנסיה נהנים מפטור מס מלא.

מה המשמעות של היות אקסלנס גמל מסלול מניות מסלול מסוכן?

כאמור, רמת הסיכון נובעת מהנתח אותו תופסות המניות בתמהיל ההשקעה. השקעות סולידיות יותר נוטות לתת נתח משמעותי יותר לאיגרות חוב ממשלתיות ואיגרות חוב קונצרניות על פני מניות. ניירות ערך אלה אמנם מציעים תשואות נמוכות הרבה יותר בממוצע מאשר מניות, אך ברמת סיכון נמוכה.

אולם, מי שמבחינה כלכלית יכול או יכולה להרשות לעצמם לקחת את הסיכון של השקעה בעיקר במניות, ההיסטוריה מלמדת שזה משתלם להם.

שאלת היכולת הכלכלית מתייחסת בעיקר לשאלה האם יש סיכוי גבוה שתצטרכו את הכסף המושקע בטווח הקצר או אפילו הבינוני. אם התשובה היא לא, ככל הנראה ישתלם לכם להשקיע את הכסף, ולראות אותו שוב לאחר הניפוח של התשואה בתום תקופת ההשקעה.

התשואה הרב שנתית מוכיחה את עצמה

דמי הניהול של אקסלנס גמל מסלול מניות הם ממוצעים, והתשואה השנתית בשנת 2020 לא הייתה הכי גבוהה בשוק (אם כי מעל ל- 20%, שהיא תשואה גבוהה מאוד). אך במבט רב שנתי, של חמש שנים אחרונות, הריבית המצטברת הייתה מהגבוהות ביותר בשוק, והגיע אל מעל ל- 72%.

נתונים אלה, יותר מהכל, מבהירים שוב מדוע הסבלנות משתלמת, ומדוע המסלולים בעלי פרופיל סיכון גבוה, כמו זה של אקסלנס גמל מסלול מניות, משתלמים בטווח הארוך.

 

 

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper