אינפיניטי השתלמות מניות בחו"ל

קרנות השתלמות, כמו אינפיניטי השתלמות מניות בחו"ל, הן קופות גמל הנהנות מהטבות מס משמעותיות יותר מאשר שאר קופות הגמל.ב קרן השתלמות ניתן למשוך עוד קודם, בטווח הבינוני, וליהנות מאותן ההטבות - לחצו לפרטים נוספים

קרנות השתלמות, כמו אינפיניטי השתלמות מניות בחו"ל, הן קופות גמל הנהנות מהטבות מס משמעותיות יותר מאשר שאר קופות הגמל. בעוד בקופות גמל אחרות ניתן ליהנות מפטור מלא ממס רק אם משחררים את החיסכון לאחר גיל הפרישה, הרי שבקרן השתלמות ניתן למשוך עוד קודם, בטווח הבינוני, וליהנות מאותן ההטבות.

ישנם מספר היבטים שחשוב לקחת בחשבון כאשר בוחרים קרן השתלמות. העיקריים שבהם הם רמת הסיכון, סוגי ניירות הערך המושקעים, דמי הניהול ומעל הכל – התשואה הממוצעת על פני שנים.

רמת הסיכון נובעת ממספר גורמים, כאשר העיקרי שבהם הוא סוג ניירות הערך המושקעים. מבין הניירות הקיימים, מניות בממוצע הן מסוכנות יותר מאשר ניירות ערך אחרים. זו הסיבה שהקרן אינפיניטי השתלמות מניות בחו"ל מאופיינת בפרופיל סיכון גבוה.

האם העובדה שהקרן אינפיניטי השתלמות מניות בחו"ל היא בעלת סיכון גבוה הופכת אותה למשתלמת פחות?

התשובה היא לא. פרופיל סיכון גבוה הוא במילים אחרות תשואה גבוהה בטווח הארוך.

כמובן שלא ניתן לחזות בוודאות את העתיד (הכלכלן האמריקאי המפורסם קיינס הבהיר שהדבר היחיד הבטוח בטווח הארוך הוא שכולנו מתים). אבל ההיסטוריה הפיננסית בהחלט מעודדת חיסכון באמצעות השקעות, עידוד המתבטא בתשואות של עשרות אחוזים.

לכן, מי שיכולה או יכול להרשות לעצמו להיפרד מהכסף בטווח הבינוני, ורצוי אף בטווח הארוך – יוכל ליהנות הן מהתשואות הגבוהות והן מהטבות המס שהמשמעות הכספית שלהן יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים ויותר.

מדוע להשקיע במניות בחו"ל?

אינפיניטי השתלמות מניות בחו"ל היא תכנית המשקיעה ברובה (לפחות 75%) בשני סוגים של מניות. ראשית, מניות הנסחרות בבורסות בחו"ל, כמו ארצות הברית, סין, אירופה ועוד. שנית, היא משקיעה גם בניירות ערך ישראליים העוקבים אחרי מדדים של מניות הנסחרות בחו"ל.

שני סוגים אלה נהנים מיתרון לעומת השקעה במניות הנסחרות בשוק המקומי. בעוד שאלה האחרונות חשופות יותר למשברים כלכליים מקומיים, ההיצמדות למדדים בחו"ל חשופה להם פחות.

יתרון נוסף הוא רמת פיזור הסיכונים. גם בתוך משפחת הסיכון הגבוה יש רמות שונות של סיכון. השקעה במניות בחו"ל כפי שנעשה בקרן אינפיניטי השתלמות מניות בחו"ל נהנית מפיזור סיכונים גבוה יותר.

 

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper