קרן השתלמות הלמן אלדובי

קרן ההשתלמות של הלמן אלדובי נחשבת לאחת מקרנות ההשתלמות המובילות המבטיחה תשואה גבוהה במיוחד. לחצו עכשיו וקבלו את כל הפרטים הכי חשובים
קרן השתלמות הלמן אלדובי

קופות גמל וקרנות השתלמות הן מונחים שלעתים יוצרים בלבול בקרב חוסכות וחוסכים שונים. למעשה, קרן השתלמות היא פשוט סוג של קופת גמל, עם מספר הבדלים משמעותיים. ראשית יש להבין מהן קופות הגמל. כחלק מהמדיניות הממשלתית בישראל לעידוד חיסכון, כל עובד ועובדת נדרשים לחסוך לעצמם לפנסיה. אחת מהאפשרויות לחיסכון זה היא באמצעות קופות הגמל. על מנת לתמרץ אותנו שלא למשוך את כספי החיסכון עד לאחר גיל הפרישה, המדינה מעניקה הטבות מס משמעותיות למי שימתין בסבלנות. בכל סוגי קופות הגמל, וקרנות ההשתלמות בתוכן, ישנו פטור מלא ממס עבור מי שפותח אותן רק לאחר הפרישה. אולם, קרנות השתלמות מאפשרות ליהנות מאותן הטבות עוד לפני כן, בפועל כבר לאחר 6 שנים ממועד ההפקדה.

מי מנהל את הכסף שלי אם אני פותח קרן השתלמות הלמן אלדובי?

קרן השתלמות הלמן אלדובי מנוהלת על ידי בית ההשקעות עצמו. כל לקוחה ולקוח יכולים לבחור את אפיקי ההשקעה בהם הם מעוניינים, בהתאם ליחס שלהם לסיכון, ליכולות הכלכליות, ולמידת הנחיצות של הכסף שלהם לפי טווחים. ככלל, קופות גמל וקרנות השתלמות בתוכן נועדו להשקעות לטווח הארוך, ולכל הפחות לטווח הבינוני. בהתאם, ניתן גם להעלות את רמת הסיכון הנלקחת (שוב, תוך התחשבות בהעדפות האישיות של הלקוחות), מכיוון שתשואות גבוהות יותר מוכיחות את עצמן בעיקר בטווח הארוך. מנהלות ומנהלי ההשקעות של בית ההשקעות הם האחראיים על ההצלחה של התיק. חשוב לציין שהכל נעשה בשקיפות מלאה אל מול הלקוחות, כך שתמיד תוכלו לקבל תמונת מצב עדכנית הן של הכסף שלכם והן של תכנית ההשקעות.

כמה אחוזי מס ניתן לחסוך אם בוחרים בקרן השתלמות במקום קופת גמל?

המסים בישראל על רווחי הון הם גבוהים, ועומדים על 25%. כלומר, רבע מכל מה שחסכתם באמצעות השקעה – עובר ישירות למדינה. לכן, הפטור ממס כאשר זה מגיע להשקעות בשוק ההון הוא משמעותי מאוד. כאמור, קופות גמל נהנות מפטור מהמס הזה, מס רווחי הון, אך רק לאחר הפרישה לפנסיה. לעומת זאת, באמצעות השקעה בקרן השתלמות ניתן ליהנות מאותה ההטבה גם בטווח הבינוני, כעבור שש שנים, ולא רק בטווח הארוך.  

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper