מסחר במניות און ליין – איך מתחילים?

מסחר במניות און ליין - איך מתחילים?

אחד החיפושים המחופשים ביותר בשנת 2020 היה "מסחר במניות או ליין", אין זה פלא מאחר ואנשים רבים הבינו את היתרונות בהשקעה בשוק המניות ובבורסה כמכשיר פיננסי בעל יכולות רבות.

למעשה, בשונה מלפני 20 שנה בה הייתם צריכים להגיע אל הבורסה לניירות ערך, לטלפן אל מנהל ההשקעות שלכם בטלפון קווי ולחכות על הקו(בזמן הזה מחיר המניה משתנה לטוב או לרע, ובנינו אף אחד לא רוצה להתמהמה), היום זה כבר ממש לא ככה. היום ניתן לבצע מסחר מניות און ליין באמצעות מכשיר נייד בעל גישה לאינטרנט.

מסחר במניות און ליין: הכירו את הבורסה

הבורסה או בשמה הרשמי – הבורסה לניירות ערך הינה גוף פיננסי אשר נותן לנו את האפשרות למכור ולרכוש מניות שונות. בין הניירות הנסחרים בבורסה אנו יכולים לראות מניות, אגרות חוב, קרנות סל, אופציות ומלווה קצר מועד.

הבורסה נחשבת לחברה פרטית בשוק, יחד עם זאת ישנם מספר חוקים ורגולציות אשר מחייבים את הבורסה להתנהג כחברה ציבורית מן המניין. לדוגמא, רוב חברי הדירקטוריון בבורסה מתמנים על ידי ועדה ציבורית. כך, הבורסה לעולם לא יכולה להיות "מונופול".

מסחר במניות און ליין: איפה ניתן לסחור היום?

למעשה, שוק מסחר האון-ליין הוא אחד השווקים הכי פופולריים בעולם ההשקעות. כיום, ניתן למצוא פלטפורמות רבות בהם תוכלו להשקיע מבתי השקעות מקומיים לדוגמת – אלטשולר שחם, מיטב דש. דרך בתי השקעות עולמיים ואפילו זירות מסחר ייעודיות.

כאשר אנחנו מדברים על השקעה במניות אנו רואים שני סוגים של משקיעים:

  • משקיע סולו – משקיעים אלו יעדיפו לעשות את מחקר השוק לבד, בדרך כלל ילמדו מעט את עולם שוק ההון, קריאת גרפים וינסו לעקוב אחר ההזדמנות הטובה ביותר בעולם במניות. אופציה זו לא מומלצת לאנשים ללא ידע כלל בעולם המניות.
  • משקיע באמצעות יועץ השקעות – משקיע זה מבין את היכולת שלו לתת לכסף לעבוד ולא לצבור אבק בבנק, כמו כן אותו משקיע הינו חסר ידע בכל האמור להשקעות במניות. משקיע זה יתן לבית השקעות מוביל או לחילופין למנהל תיק השקעות פרטי לנהל את הכסף שלו בצורה נכונה בהתאם לרמת סיכון ושיחת תיאום ציפיות שבוצעה מראש.

לפני שאתם מתחילים לסחור תשאלו את עצמכם איזה סוג סוחר אתם ותפעלו בהתאם.

רוצים להשקיע סולו: הכירו מעט את השוק

הרבה מאיתנו רוצים להשקיע סולו, מאמינים שאנחנו משרתים את האינטרס של עצמנו בצורה הכי טובה. אגב, זה בסדר ולגיטימי אך יחד עם זאת עליכם ללמוד את השוק בצורה טובה.

אחת הדרכים הנפוצות היא לקחת קורס מסחר און ליין באמצעותו תלמדו על כל הכלים לניתוח מניות, על השוק, על מושגים ועוד.

לאחר מכן, היינו ממליצים לכם לנסות זירות מסחר "דמו", במהלכן תוכלו להשקיע בכסף מזויף – כך תוכלו לראות את התנודתיות בשוק ואיך הכלים עובדים בזמן אמת ולא בתיאוריה.

 

 

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper