קסם תעודות סל

קסם תעודות סל, או קסם מדדים, היא חברה ישראלית פיננסית שעיקר פעילותה היא הנפקת תעודות סל בישראל ובחו"ל. לחצו כדי להכיר את קסם תעודות סל
קסם תעודות סל

קסם תעודות סל, או קסם מדדים, היא חברה ישראלית פיננסית שעיקר פעילותה היא הנפקת תעודות סל בישראל ובחו"ל. החברה מנהלת יותר מ-45 מיליארד ש"ח הנפרשים על פני 180 תעודות סל מגוונות: מטבעות, סחורות ומדדי מניות שונות. תעודות הסל המונפקות על ידה כוללות אגחי"ם משלתיים, ניירות ערך מהבורסה לניירות ערך ועוד. קסם תעודות סל ראשית, דרושה הבהרה באשר למהותה של תעודת סל. תעודת סל היא בעצם תעודת התחייבות המונפקת על ידי גוף פיננסי כלשהו, כמו בית השקעות וכו'. תעודת הסל מאפשרת לעקוב אחר נכסי בסיס כמו מדדי השקעות כמו מדד נאסד"ק 100, מדד תל-אביב 35 ועוד. מדדים הם כלים פיננסיים המשקפים את רמת המחירים של קבוצות מסוימות של ניירות ערך (כמו למשל מדד נאסד"ק 100, המורכב מ-100 חברות הטכנולוגיה הגדולות ביותר הנסחרות בבורסה לניירות ערך) תעודת סל עוקבת אחר המדדים האלה וכאשר סוחר רוכש תעודת סל דומה כי הוא רכש את כלל המניות הרשומות במדד שתעודת הסל עוקבת אחריו, ומכאן נגזר שמה של התעודה. (כפי שהסל מאחסן בתוכו דברים, כך התעודה מאחסנת קבוצה גדולה של מניות).   כאמור, קסם תעודות סל היא חברה המנפיקה מספר גבוה של תעודות סל בישראל והתעודות המונפקות על ידה הן מגוונות, ומעבר למדדי מניות החברה מנפיקה גם ניירות ערך, סחורות ומטבעות חוץ להשקעה.

תחומי פעילותה של חברת קסם תעודות סל

קסם תעודות סל מנפיקה תעודות סל העוקבות אחר מדדי מניות מובילים בהודו, אגרות חוב קונצרניות בארה"ב כמו מדד MSCI, תחום הקרנות המחקות, ומנפיקה מוצרי מדדים לטווח הארוך והקצר בשווי של מיליארדי שקלים. בין תעודות הסל הנפוצות ביותר של חברת קסם ניתן למצוא את תעודת הסל נייקי (Nike), העוקבת אחר 225 החברות המשפיעות והגדולות ביותר בטוקיו. כמו כן, קסם מנפיקה את תעודת סל קסם רפואה, הנשענת על מדד הדאו ג'ונס היוקרתי, העוקב אחר 30 החברות המובילות בארה"ב בתחום הרפואה. קסם תעודות סל היא חברת בת של בית ההשקעות הישראלי אקסנלס נשואה, הנמצאת בבעלותה המלאה של הפניקס אחזקות. קסם מדדים נוסדה בשנת 2003, ושמה הוא ראשי תיבות של קרן סחירה מדדית – ETF.

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper