מידע על קרנות נאמנות

מהי קרן נאמנות? האם שווה להשקיע בקרנות נאמנות וכמובן - מה באמת צריך לדעת על קרנות נאמנות כדי להפיק את התשואה הטובה ביותר? לחצו עכשיו
מידע על קרנות נאמנות

אם הגעתם לפה סביר להניח ששמעת לא מעט את הביטוי "קרנות נאמנות", במהלך מאמר זה ננסה לשפוך מעט אור אודות אחד הנכסים הפיננסים השכיחים והפופולרים ביותר בשוק הישראלי. קרן נאמנות נותנת לנו את האפשרות להיות חלק מכוח קנייה גדול תוך כדי ניהול בידי גוף או לחילופין איש מקצוע בעל ניסיון ומוניטין בתחום. אז מה הם קרנות נאמנות?

מה היא בעצם קרן נאמנות?

קרן נאמנות היא למעשה מכשיר פיננסי אשר באמצעותו ניתן לבצע השקעות משותפות בניירות ערך תוך כדי הפקת תשואה ורווחים משותפים מהחזקתם ומעסקאות בהם. השקעה בניירות ערך יכולה להיות בסוגים רבים – טכנולוגיה, הייטק, אנרגיה, צמוד מדד, לא צמוד, צמוד מטבע חוץ והרשימה עוד ארוכה. כיום נכון לרשית שורות אלו נמצאים קרוב ל – 360 מיליארד שקלים המחולקים בין יותר מ – 50 בתי השקעות / מנהלי השקעות שונים.  

שני צדדים למטבע: בעד ונגד

כאשר אנחנו מדברים על קרנות נאמנות אנו רואים מספר דעות חלוקות בתחום, יש הסבורים שמדובר באחד האפיקים הטובים יותר מבחינה פיננסית ואילו אחרים מאמינים שאפשר לבחור בדרכים אחרות. מה שכן, אי אפשר לקחת לקרנות נאמנות את הפופולריות והשכיחות שלהם בקרב הציבור העולמי.  

בעד –

אחת היתרונות הגדולים של קרנות נאמנות היא שאינכם צריכים ידע כלל בנושא ההשקעות, למעשה אתם גם לא צריכים לפנות אפילו דקה מזמנכם במהלך היום. ברגע שתשקיעו את כספכם בקרנות נאמנות, הניהול של קרן הנאמנות עוברת למשמורת בית ההשקעות בו בחרתם כאשר תפקידם לייצר עבורכם את התשואה הגבוהה ביותר. לא מדובר באפיק למטרות חיסכון מה שמקנה לנו נזילות ולמכור את קרנות נאמנות בבורסה בכל עת, זוהי יכולה להיות השקעה לטווח קצר, בינוני וארוך – בהתאם לשיקולים הפיננסים שלכם.  

נגד –

דעות הנגד הן דעות הגיוניות לחלוטין, המבוססות על גבי הפחד להפסיד הון אישי (שאגב, קיים בכל אפיק חיסכון בו הכסף שלכם מושקע בשוק ההון). כמו כן, קרן נאמנות מגיעה יחד עם תשלומים רבים לדוגמת – עמלות שונות, ניהול הקרן, פתיחת הקרן ולעיתים לאחר קיזוז התשואה יחד עם הניכוים ניתן לגלות שלא "הרווחנו" סכום כזה גדול. לכן, יש חשיבות גבוהה לבחירת מנהל קרן בעל ניסיון ומוניטין בתחום – כך שהרווחיות שלכם תישמר לאורך זמן גם לאחר כל הניכויים.  

קיזוז מס – קרנות נאמנות

כאשר אנחנו מסתכלים אנו רואים שמרבית קרנות הנאמנות בישראל פטורות ממס, למעשה המשקיע לא צריך לשלם מס על הרווחים. יחד עם זאת, על המשקיעים לשלם מס רווח הון כאשר הם מחליטים לפדות את ההשקעה או מוכרים חלקים ממנה.  

קרנות נאמנות – למי זה מתאים?

למעשה, קרנות נאמנות יכולות להתאים לכל אדם אשר רוצה להיחשף אל השוק ההון ובעזרת בית השקעות מיומן לנהל את כספו ולהניב תשואות. קרנות נאמנות מאפשרות למשקיע לייצר ניהול סיכונים רחב מאחר וישנה אפשרות לגיוון ופיזור ההשקעה. עלויותם של קרנות נאמנות זולות משמעותית ביחס לניהול עצמי אשר מתבסס על בסיס קנייה ומכירה של נכסים. מה שהופך את קרנות נאמנות לאחד האפיקים הפופולרים והשכיחים ביותר בישראל לשנת 2021.    

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper