מידע על תעודות סל

תעודות סל הן קרנות מחקות אשר משמשות כאפיק השקעה במדדים באופן פסיבי. מה עוד חשוב לדעת על תעודות סל? כל הפרטים במדריך שלפניכם - לחצו עכשיו
מידע על תעודות סל

אם הגעתם לפה סימן שיצא לכם לשמוע מעט על תעודות סל ועל היתרונות הרבים בהשקעה פסיבית בהם בשוק ההון. תעודות סל הן קרנות מחקות אשר משמשות כאפיק השקעה במדדים באופן פסיבי. במהלך המאמר נסביר מה זו השקעה פסיבית, מה זה "מחקה מדד", מה היא תעודת סל ומה היתרונות בה.

 

השקעה פסיבית – מה זה בעצם אומר?

כאשר אנחנו מדברים על השקעה פסיבית במדדים אנו מדברים על השקעה חודשית/שנתית אשר אנו משקיעים ללא שום התערבות ומקבלים בהתאם לכך תמורה לכסף שלנו.

למעשה, אם אנחנו מפשטים את העניין זה ממש כמו לקחת מדד מרכזי כמו נסדק או S&P 500 ולהשקיע במדדים אלו תוך כדי קבלת התשואה הממוצעת של המדד מבלי להשקיע בכל החברות הנמצאות בתוך המניה.

בפועל, בהנחה ונרצה לקבל תשואה ממדד נאסד"ק הפופולרי, אנו לא נצטרך לרכוש את המניות של כל אחת מהחברות הנמצאות במדד (כ-3000 חברות), נוכל לקנות את המדד (NASDAQ) ולקבל תשואה ממוצעת דומה לאותה תשואה אשר הייתי מקבל בהנח והייתי קונה מניות בכל 3000 החברות.

 

מה היא בעצם תעודת סל?

כאשר אנחנו מדברים על תעודות סל אנו רואים גם קרנות סל וקרנות מחקות מדד. כל אלו בעצם מהווים אפיקים פיננסים בהם אנו יכולים להשקיע, למכור ולקנות מדדים בשוק ההון. באמצעות רכישה של מדד אחד נוכל להשקיע במאות אם לא אלפי ניירות ערך באמצעות רכישה של נייר ערך אחד בודד!

ניתן לראות תעודות סל, קרנות סל וקרנות מחקות בסקטורים רבים בעולם, אלו יכולים להיות קרנות אשר עוקבות אחרי סחורות, מניות, אג"ח, מטבע חוץ, טכנולוגיה, הייטק, חקלאות והרשימה כמובן עוד ארוכה.

למעשה, מדובר באפיק חיסכון די "ידוע מראש" מאחר ואנו יודעים כבר מראש מה הם כל ניירות הערך אשר נמצאות במדד בו אנו משקיעים. כמו כן, בהשקעה במדדים מנהל ההשקעה לא יכול לשנות לפי דעתו את הקרן.

 

תכף תעודות הסל יעלמו מן העולם – רגע, מה?

תרגעו, בגדול הן לא יעלמו אך השם שלהם ישתנה לשמות עליהם דיברנו עד עכשיו. תיקון 28 בשוק ההון הגדיר שכל תעודות הסל הופכות להיות קרנות סל או קרנות מחקות.

למעשה, אתם לא תרגישו בהבדלים – תעודות הסל יהפכו באופן אוטומטי להיות קרנות סל או קרנות מחקות מדד. השינוי נעשה מאחר וכמעט ולא הייתה שקיפות בעולם תעודות הסל ומשקיעים רבים היו נחשפים לעלויות נסתרות אשר לא ידעו עליהם בעבר.

השינוי בעצם הופך את קרנות הסל תחת רגולציות של קרנות נאמנות שונות, קרנות בהם רמת השקיפות גבוהה הרבה יותר – מה שהופך את השינוי לטובתנו. בגדול, אנחנו פשוט נדע על כל העמלות, דמי ניהול ושאר ירקות כבר במעמד החתימה ולא נכיר שום "עלויות נסתרות" בעתיד.

מיליארדים מושקעים בכל העולם בהשקעות פאסיביות דוגמת תעודות סל, קרנות סל וקרנות מחקות מדד. למעשה בשנים האחרונות אנו רואים עלייה מתמדת בהשקעה באפיקים אלו ובמניות מובילות כמו נאסד'ק וS&P500.

לאפיק השקעה זה ישנם יתרונות רבים, ולאחר כל התיקונים שנעשו תוכלו להשקיע בצורה בטוחה וקלה הרבה יותר.

 

 

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper