השקעה בקופות גמל: איך מתחילים?

השקעה בקופות גמל: איך מתחילים?

אם הגעתם לפה סביר להניח שהשם "קופת גמל" מתנגן לכם באוזן לא מעט בזמן האחרון. קופת גמל להשקעה נחשבת לאחד אפיקי ההשקעה הפופולרים ביותר היות והיא מחזיקה במספר יתרונות אשר שמים אותה בחזית אל מול האפיקים השונים – יתרונות מיסוי, גמישות במעבר בין קופות ושינוי מסלולים, כסף נזיל ואף יכולת לשמור כקצבה. אגב, מדובר באפיק אשר יכול להתאים גם לילדיכם. אין גיל לחיסכון.

 

נעים להכיר: קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה הינו אפיק חיסכון פנסיוני אשר הוקם בסוף שנת 2017. מאז השקת הקופה ב2017 אנו רואים עלייה מתמדת בציבור הנרשם לאפיק החיסכון, למען האמת אנחנו לגמרי מבינים אותם. מדובר באפיק חיסכון חדשני ומודרני אשר ניתן למשוך את הכסף ממנו בכל גיל בניכוי מס רווח הון ואין שום צורך לחכות לגיל פרישה. מדובר במוצר שונה מן "קופות הגמל" המסורתיות.

רבים מאיתנו עדיין זוכרים את קופות הגמל המסורתיות, קופות אלו הן קופות מסורתיות אשר משמשות כאפיק חיסכון פנסיוני ותו לא, משיכה מהן לפני גיל הפנסיה הייתה כרוכה בעוגמת נפש רבה, קנסות רבים ולמעשה אובדן רב של כסף שנחסך – מה שהופך את התהליך ללא משתלם. כיום ניתן למשוך באופן שוטף, יחד עם זאת מי שמעוניין להשקיע בקופה עד גיל הפרישה יהנה בסופו של דבר ממס רווח הון ופטור ממס על קצבת הפנסיה.

למעשה, מטרתם של קופות גמל להשקעה היא לגרום לציבור להיחשף לאפיקי חיסכון בהם הם יכולים לשמור את כספם עד הפנסיה ובכך להגדיל את החיסכון הפנסיוני, עם זאת לא "לכבול" בשרשראות את ציבור החוסכים עד גיל הפרישה כאשר הם יכולים למשוך כסף בכל רגע נתון.

 

יתרונות: קופות גמל להשקעה

כמו שכבר הצלחתם להבין ישנם יתרונות מיסוי רבים בכל האמור לקופות גמל להשקעה וחיסכון עד לפנסיה, יחד עם זאת ישנם עוד מספר יתרונות:

מתאים לכל סוג השקעה – למעשה, קופת גמל להשקעה מתאימה לכל פיתרון – בין אם תרצו להשקיע לטווח קצר, בינוני או אפילו עד הפנסיה. מדובר באפיק חיסכון נזיל בכל עת.

דמי ניהול נימוכים – קופת גמל להשקעה מנוהלת על ידי גופים פיננסים מקצועיים, מה שמקנה לאדם הרגיל ללא הבנה בשוק ההון המון שקט נפשי. כמו כן, דמי הניהול יחסית נמוכים ונעים סביב 0.65% מהצבירה, כל מקרה לגופו ובהתאם ליכולות המיקוח שלכם.

נזילות וגמישות – קופת גמל להשקעה נותנת לכם אפשרות לגמישות מלאה, אתם יכולים לעבור בכל רגע נתון בין מנייתי לאג"ח, רמות סיכון גבוהות וסולידות. למעשה, הכל אפשרי. כמו כן, ניתן להחליף בין חברות שונות וגופים ללא שום בעיה וללא שום תשלום מס על הרווחים.

כמו כן, תוכלו למשוך את הכסף אל חשבון הבנק שלכם בכל שלב בו תרצו בניכוי מס רווח הון (בהנחה ותעשו זאת לפני הגיעך לגיל הפרישה).

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper