הלמן אלדובי גמל מחקה מדד S&P 500

הלמן אלדובי גמל מחקה מדד S&P 500

שוקלים להשקיע במדד הs&p500  הפופולארי? הגעתם למקום הנכון. תחילה נבאר מהו מדד בs&P500 ומדוע הוא כל כך פולארי בקרב המשקיעים, ולאחר מכן נסביר כיצד משקיעים במדד דרך חברת הלמן-אלדובי.

מהו מדד הs&p500?

מדד בs&P500 הוא מדד של 500 תאגידים, רובן אמריקאים. המדד מנוהל על ידי חטיבת המחקר הכלכלי סטנדרד אנד פורס. מדד הS&P 500 הוא המדד הנצפה בעולם אחרי מדד הדאו ג'ונס, ופופולארי במיוחד בקרב משקיעים בארץ ובעולם.

הסיבה לפופולאריות הרבה של המדד היא ככל הנראה כפולה: ראשית, המדד הוא המשקף הטוב ביותר של הכלכלה האמריקנית, שנחשבת לכלכלה היציבה והחזקה בעולם. בנוסף, המדד מחולק למגוון סקטורים שונים, זאת בשונה לדוגמא מדד הנאסד"ק 100, שמורכב רובו ככולו ממניות טכנולוגיה. הגיוון הסקטוריאלי של המדד נחשב בטוח יותר, כיוון שהוא ממזער נזקים במידה וסקטור אחד קורס (דוגמת מובהקת לכך היא קריסת מניות הטכנולוגיה בשנות ה2000, בה מדד הנאסד"ק 100 נפגע משמעותית יותר ממדד הS&P 500).

המדד מתאפיין בתשואה נאה לאורך זמן, ונחשב כאמור עמיד באופן יחסי לטלטלות בשוק. בעשור האחרון שוויו של המדד הוכפל פי ארבעה, זאת לאחר טלטלות רבות בעשור שלפניו בדמות התפוצצות בועת הדוט – קום ומשבר 2008.

הרכב המדד הוא: 26% טכנולוגיה, 14.5% בריאות, 11% פיננסים ובנקאות, 10.8% שירותי תקשורת, 10.6% צריכה מחזורית, 8.3% תעשייה, 6.9% צרכנות 3.2% אנרגיה ו8.7% ממגוון סקטורים אחרים. ניתן לראות שאף במדד זה סקטור הטכנולוגיה תופס נתח נכבד, וזאת עקב העלייה הדרמטית של מניות הטכנולוגיה בעשור האחרון.

מהו מחקה מדד הs&p 500 של הלמן אלדובי?

כאמור, מדד הS&P 500 מורכב מחברות רבות וכדי להשקיע בו ישירות צריך לקנות את כל אחת מחברות המדד, ולהתאים את ההשקעה בהתאם לנתח היחסי של כל חברה במדד, ואף לעדכן את התיק כל רבעון בהתאם לעדכון המדד. מדובר בתהליך קשה על בלתי אפשרי, ועל כן ישנו פתרון אחר.

חברת הלמן אלדובי היא בית השקעות ישראלי אמין ומבוסס. החברה וחברות אחרות מציעות לכם השקעה בסל אחד, והחברה תפצל את השקעותיכם בהתאם למניות המדד ותשיג תשואה דומה מאוד למדד. מדובר בפתרון פשוט ויעיל שהוכח כרווחי לטווח הארוך.

 

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper