שערי מטבע חוץ

שערי מטבע חוץ, או בשמם השני שערי חליפין, מייצגים את מחיר מטבע החוץ אל מול המטבע המקומי, או במילים אחרות, השווי היחסי בין המטבעות. שערי החליפין מתפרסמים מדי יום (=יום מסחר) בבורסאות ובבנקים ברחבי העולם ונקבעים על ידי השווקים. בסוף כל יום מסחר נקבע השער היציג עד ליום העסקים הבא.
שערי מטבע חוץ

שערי מטבע חוץ, או בשמם השני שערי חליפין, מייצגים את מחיר מטבע החוץ אל מול המטבע המקומי, או במילים אחרות, השווי היחסי בין המטבעות. שערי החליפין מתפרסמים מדי יום  (=יום מסחר) בבורסאות ובבנקים ברחבי העולם ונקבעים על ידי השווקים. בסוף כל יום מסחר נקבע השער היציג עד ליום העסקים הבא.

שערי מטבע חוץ

לצורך ביצוע עסקאות בינלאומיות שונות כמו רכישת מטבעות חוץ, השקעות חוץ, רכישת אגחי"ם ממשלתיים ועוד, יש לדעת מה השווי של המטבע המקומי מול המטבע שבאמצעותו אנו מבצעים את העסקה. כיוון שהאידיאל העומד מאחורי המסחר הבינלאומי כולו הוא זהה: לקנות בזול ולמכור ביוקר לצורך הגדלת הרווח, כלל הסוחרים המשתתפים בזירת המסחר הבינלאומית נדרשים לדעת את שווי המטבעות המייצגים את יחסי הכוחות הבינלאומיים.

המסחר, לעתים קרובות, נעשה באמצעות מערכות מסחר אלקטרוניות מתקדמות המספקות זמן תגובה מהיר למשתמשים, יחד עם מידע נוסף המפורסם על ידי הבורסות השונות ברחבי העולם, כמו מידע שוטף על רמות המחירים בשווקים השונים ברחבי העולם.

ידע הוא כוח

ידיעת שערי מטבעות החוץ לבדם אינה מספיקה לצורך ביצוע עסקאות בינלאומיות. שערי המטבעות כוללים מושגים שונים שיש להכיר טרם כניסתכם לזירה הבינלאומית: מושגמים כמו שער רציף, שער יציג, יחסי המרה, המחאות וכדו'.

אם, לדוגמא, תרצו לרכוש דולרים באמצעות שקלים ישראלים, שער הקנייה של הדולר יהיה בגובה כזה שאינו משקף את השווי האמיתי של הדולר ביחס לשקל (כאשר השווי ה"אמיתי" מופיע בשער היציג). כמו כן בעסקת מכירה: כאשר תרצו למכור דולרים עבור שקלים, לפתע תיווכחו לדעת כי השווי של הדולרים ירד באופן מפתיע, וקיבלתם עבורו פחות שקלים מהשווי שמופיע בשער היציג.

הפער בין השער היציג לבין שערי הקנייה והמכירה הוא שמאפשר לבצע עסקאות רחבות היקף ולהרוויח סכומים גבוהים בזמנים יחסית קצרים. על מנת לקנות בזול ולמכור ביוקר עליכם לעקוב אחר שערי המט"ח הבינלאומיים המתפרסמים בפלטפורמות הדיגיטליות השונות, ותוך מעקב מתמיד בשווקים הבינלאומיים, לנצל את פערי השערים לצורך הגדלת הרווחים.

כמובן שיש להכיר מושגים רבים נוספים כמו שער מזומנים, שער הלוואות, שער מסחר וכדו'.

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper