שער אתריום – מי הוא אותו אתריום שסוחף את העולם?

מטבע איתריום נחשב למטבע השני בגודלו מבחינת נתח שוק, מיד אחרי ביטקוין ונסחר בשיא בלמעלה מ 2000 דולר כאשר הוא בעלייה של יותר מ - 160% בשנה. אז מי הוא אותו איתריום? לחצו לפרטים
שער אתריום - מי הוא אותו אתריום שסוחף את העולם?

כאשר אנחנו מדברים על עולם המטבעות הדיגיטליים אנו מדברים על שוק שנמצא בצמיחה מתמדת, בין המטבעות הפופולריים אנו רואים 2 מטבעות עיקריים: ביטקוין ואיתריום אשר נמצאים בצמיחה מתמדת ותופסים מקום של כבוד בכלכלה העולמית.

נכון לכתיבת שורות אלו שנת 2021 מטבע איתריום נחשב למטבע השני בגודלו מבחינת נתח שוק, מיד אחרי ביטקוין ונסחר בשיא בלמעלה מ 2000 דולר כאשר הוא בעלייה של יותר מ – 160% בשנה.

אז מי הוא אותו איתריום עליו כולם מדברים, ומה הופך אותו לכזה מיוחד? הישארו איתנו!

 

מה זה אתריום בעצם?

כאשר אנחנו אומרים "אתריום" אנו בעצם מדברים על שם מלא של טכנולוגיית בלוקצ'יין שלמה ולאו דווקא מדברים על אותו מטבע דיגיטלי אשר נמצא במקום השני במטבעות הקריפטו.

כאשר אנחנו עושים השוואה בין ביטקוין לאתריום אנו רואים שביטקוין הינו מטבע דיגיטלי מבוזר שמטרתו העברת כסף בצורה חדישה, מבוזרת ובטיחותית בין אנשים אנו רואים שאתריום מעט שונה מזה – בעצם, מדובר בטכנולוגיית בלוקצ'יין מלאה אשר נותנת לנו אפשרות לפתח יישומים ופיתוחים על גבי אותה פלטפורמה.

כחלק מפיתוח של פלטפורמה זו אנו רואים את המטבע המוכר – את'ר, כאשר גם שמו וגם השם המלא של הפלטפורמה הפכו לשם נרדף של שם המטבע.

פלטפורמת איתריום פועלת מאחורי קוד בטוח ובלוקצ'יין מורכב מאוד הכולל מורכבות רבה הכוללת – פתרון משוואות במתמטיקה, כוח מחשוב גדול והמון משמעת. כמו כן, מדובר בפלטפורמה אשר מיועדת ליישומים רבים, כמו כן גם לייצור מטבעות דיגיטליים, אוטונומיים וחוזים חכמים בין צדדים שונים.

אנשים רבים רואים את אתריום רק כמטבע וירטואלי רגיל אשר נמצא בעלייה מתמדת, ולא מכירים את המערכת כולה.

 

איתריום – כמה מטבעות אפשר לייצר?

כאשר אנחנו מדברים על הבלוקצ'יין של איתריום אנו רואים שכל 15 שניות בממוצע מצטרף בלוק חדש לרשת. למעשה, על כל בלוק שנחתם הכורה מקבל 2 מטבעות את'ר כאשר הצפי שהתגמול יקטן בתקופה הקרובה.

בשנת 2014 ויטליק בוטרין גייס כ – 18 מיליון דולר לטובת הפרויקט, במהלכם חילק 48 מיליון מטבעות את'ר למשקיעים אשר החליטו לתרום ו12 מיליון מטבעות לקרן למפתחים ותורמים נוספים לרשת.

כל יחידת את'ר מתחלקת ל1,000,000,000,000,000,000 יחידות אשר נקראות Wei. נכון להיום אין מגבלה על כמות המטבעות הסופית, יחד עם זאת יש הגבלה בכמות השנתית כאשר אפשר לייצר עד 18 מיליון מטבעות חדשים בשנה.

 

איתריום – איך לקנות מטבעות?

למעשה על מנת לקנות מטבעות עליכם להחזיק קודם כל בארנק דיגיטלי, זה יכול להיות ארנק קר(ארנקי חומרה) – לדוגמת ארנק טרזור וארנק לדג'ר.

או לחילופין תוכלו לעבוד עם ארנקים חמים הפועלים אונליין במובייל או בווב – Edge וMetaMask הם בחירות שכיחות במקרים האלה.

בחירת ארנק דיגיטלי היא מלאכת מחשבת של ממש, אנו מציעים לכם לקרוא מעט על האפשרויות והסוגים ולהתאים ארנק בהתאם לסוג ההשקעה שלכם. שיהיה בהצלחה!

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper