אלטשולר שחם גמל מניות

הפופולאריות של קופות הגמל נמצאת לאחרונה בעלייה מתמדת. שינויים שנערכו באופייה של השקעה זו הפכו אותה עדיפה על פוליסות הביטוח ועל קרן הנאמנות. 
אלטשולר שחם גמל מניות

הפופולאריות של קופות הגמל נמצאת לאחרונה בעלייה מתמדת. שינויים שנערכו באופייה של השקעה זו הפכו אותה עדיפה על פוליסות הביטוח ועל קרן הנאמנות. 

בעבר קופת גמל הייתה תוכנית סגורה, ומשיכת כסף מן הקופה לפני הפרישה הייתה כרוכה בקנס כספי. כיום היא דומה יותר לקופת חיסכון, וניתן למשוך ממנה כסף בכל עת. כמו כן, דמי הניהול נמוכים במיוחד וניתן לצבור סכומי כסף משמעותיים.

זאת ועוד, אפשר לעבור בין מסלולים וקופות שונות מבלי לשלם מס על הרווח. מי שמשקיע את כספו ולא מושך אותו עד הפנסיה, לא משלם מס כלל. זאת בתנאי שמדובר במשיכה כקצבה, ולא באופן חד פעמי. קיימת גם אפשרות לקבל הלוואה מול קופת הגמל, במקום למשוך כסף שיש בו צורך מידי, וכך לשמר את ההטבות.

מי שמושך את כספו לפני הפרישה, יחויב במס רווח הון, אבל הוא עדיין ירוויח ביחס למה שהיה יכול לקבל במקומות אחרים בשוק. תוכנית זו היא גם אופציה מצוינת בשביל חיסכון לילדים, מכל הסיבות שצוינו לעיל.

מסלולי השקעה בקופות גמל

יש שלושה מסלולים מרכזיים להשקעה: הסולידי, הכללי והמנייתי. המסלול הכללי משלב השקעה באג"ח ומניות, ורבים בוחרים בו. עם זאת, המסלול המנייתי מניב לאורך זמן יותר רווחים. כל המחקרים מצביעים על כך שחשיפה למניות מספקת תשואה גבוהה מכל אופציה אחרת ואי לכך זהו המסלול המועדף להשקעה ארוכת-טווח.

אלטשולר שחם גמל היא חברה מובילה הן במסלול המנייתי הן במסלול הכללי. התשואות בקופות גמל אלה נותרו גבוהות ויציבות לאורך זמן, והופכות את ההשקעה לכדאית ובטוחה. במסלול המנייתי, למשל, התשואה עומדת על 45.21% מאז ינואר 2017.

כמה וכיצד מפקידים

תהליך ההפקדה הוא פשוט ביותר. אפשר לפנות בטלפון, או להיכנס לאתר של אלטשולר שחם גמל מניות ולהפקיד באופן דיגיטלי. כמו כן, ניתן לראות באתר את אחוזי התשואות על בסיס חודשי ושנתי, את גודל הקופה, מדד שארפ ונתונים נוספים.

חשוב לציין כי בעקבות לחץ מהבנקים וקרנות הנאמנות, שזיהו את הפוטנציאל הרווחי בהשקעה בקופות הגמל, התקרה השנתית היא הפקדה של עד 70 אלף שקלים פר אדם. מכיוון שההפקדה היא שמית, ניתן להפקיד את הכסף עבור כל אחד מבני המשפחה, כולל הילדים, וכך להגדיל את סכום החיסכון.

בימים אלה מתקיימים דיונים על האפשרות להעלות את מגבלת ההשקעה, לסכום של עד 140 אלף שקלים, אך צעד זה עוד לא אושר. על כל פנים, כדאי בסוף השנה לוודא שההשקעה היא המקסימלית, כדי להנות מכל הרווחים וההטבות.  

 

 

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper