מדדים מובילים בעולם

המסחר בבורסה יכול להיות בעל תשואה רחבה, ולהוביל להכנסה משמעותית. כדי לסחור בצורה נכונה חשוב להכיר את המדדים המובילים בעולם. לחצו עכשיו לפרטים
מדדים מובילים בעולם

המסחר בבורסה יכול להיות בעל תשואה רחבה, ולהוביל להכנסה משמעותית. לצד המדדי בישראל, ישנם מחקרים רבים אשר מלמדים על כך שהשקעה במדדים מובילים בעולם, כאשר זו נמשכת לאורך שנים, יכולה לאפשר למשקיעים קבלה של תשואות גבוהות יותר ממצב בו היו משקיעים במניה בודדת. נוסף על כך שעדיף להשקיע במספר מניות ולא במניה בודדת, ישנו ערך רב בהשקעה במדדים המובילים בעולם, ולא רק במדדים בבורסה בישראל. זאת, כיוון שהשוק הישראלי במידה רבה אינו מאד מפותח, וכדאי להכיר שווקים נוספים בהם ישנו מסחר בבורסה בכדי להביא למיקסום של הרווחים.

שווקים פיננסים מובילים בעולם

על גבי הגלובוס ישנם שווקים רבים במדינות ויבשות שונות. להלן יפורטו השווקים המרכזיים.

השוק האמריקאי

השוק האמריקאי הינו, כיום, הגדול ביותר בכל מערכת הפיננסית העולמית, וכולל מסחר במניותיהן של חברות רבות, הן מארה"ב והן ממדינות אחרות בעולם. המחזור היומי בשוק זה הוא של מיליארדים. המסחר נעשה בוול סטריט, ומורכב ממספר מדדים.

מדד S&P – מפורסם בשוק המניות האמריקאי. במדד זה ישנן 500 מניות שנסחרות בבורסה לניירות ערך בניו-יורק, והוא מורכב ממניותיהן של חברות ותאגידים גדולים, אמריקאים ברובם.

מדד דאו ג'ונס – מדד המניות המרכזי בשוק האמריקאי. במדד זה ישנן 30 מניות, מניותיהן של חברות ענק אמריקאיות, הנסחרות בבורסה לניירות ערך בניו-יורק.

מדד נאסד"ק – הנאדס"ק – National Association of Securities Dealers Automated Quotations (ובעברית: הצגת שערים אוטומטית של האגודה הלאומית לסוחרי ניירות ערך) הינה הבורסה לניירות ערך אשר פועלת באופן מקוון. בורסה זו נחשבת חדשנית ובירוקרטית פחות, ורשומות בה מעל 3300 חברות, מיותר מ11 מדינות (נוסף על ארה"ב). במדד זה נסחרות מניותיהן של חברות טכנולוגיה רבות.

השוק האסיאתי

גם באסיה ישנן מגוון מדינות בהן שווקים מרכזיים במערכת הפיננסית.

מדד נייקי 225 – הינו מדד הדגל של יפן, ועוקב אחר 225 המניות של החברות להן שווי השוק הכי גבוה ביפן. הוא מחושב בזמן אמת, והוא מתעדכן לאורך כל השעות של המסחר.

מדד האנג סנג – מדד הדגל של הונג קונג, העוקב אחר מניות ששווי השוק שלהן הוא הגובה בהונג קונג.

מדד שנחאי – המדד המרכזי בסין, עוקב אחר החברות ששווי השוק שלהן הוא הגבוה ביותר בשנגחאי. בשונה משווקים אחרים בעולם בבורסה זו משקיעים זרים לא יכולים להשקיע באופן מלא, לאור הפיקוח של הממשלה הסינית.

מדד סנסקס – המדד המרכזי בהודו.

אירופה

ככלל באירופה ישנם קשיים מבחינת הכלכלה כבר מספר שנים. הבורסות המובילות בה הן הבאות – פרנקפורט, גרמניה; מילאנו, איטליה; פריז, צרפת; מדריד, ספרד; ולונדון, אנגליה.

חשוב לזכור שהשקעה במדדים המובילים בעולם מסייעת בפיזור ההשקעות ובכך יכולה להקטין סיכונים. כמו כן, חשוב לדעת שעל המשקיעים בשווקים שונים לקחת בחשבון את הסיכון שבשער המטבע. לפיכך נכון ללמוד את התחום ובאמצעות קרנות סל בבורסה להשקיע במדדים המובילים.

 

 

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper