מימון המונים

מימון המונים היא שיטה מוכרת ונפוצה לגיוס הון לצורך מיזמים, סטארט-אפ, חברות הייטק ועוד. לפי שיטה זו, ניתן להגיע להון משמעותי באמצעות מספר רב מאוד של אנשים, הן בתור משקיעים והן בתור תורמים.
מימון המונים

מימון המונים היא שיטה מוכרת ונפוצה לגיוס הון לצורך מיזמים, סטארט-אפ, חברות הייטק ועוד. לפי שיטה זו, ניתן להגיע להון משמעותי באמצעות מספר רב מאוד של אנשים, הן בתור משקיעים והן בתור תורמים. בשיטה זו קיימות מספר וריאציות כיצד להשיג את המימון: לעתים המשקיעים מקבלים מניות או אופציות בחברה, לעתים יקבלו את המוצר או השירות ולעתים כספם ייחשב כתרומה. מימון המונים שימוש במתכונת מימון ההמונים מסייעת לעתים רבות לסטארטאפים, יוצרים, סופרים ויזמים להשיג מימון לצורך קידום המטרה שלהם, באופן כזה שאילולא בחרו במימון המונים, ככל הנראה שהיו נתקלים במחסום משקיעי ההון ולא היו מצליחים לגייס את ההון הנדרש. העיקרון המנחה העומד מאחורי שיטה זו הוא חכמת ההמונים: אם כמות גדולה של אנשים יביעו עניין במוצר או בשירות שלי, עד כדי כך שיתרמו סכומי כסף או ישקיעו בו בתמורה למניות או אחוזים, אני אצליח להגיע להון הדרוש לי לקידום המטרה שלי. פעמים רבות שאכן כך היה הדבר, וחברות הזנק רבות התחילו את דרכן באמצעות מימון המונים ובכך זכו להכרה וחשיפה עולמית, מה שהקל מאוד על בעלי ההון להשקיע בהם ובמוצריהם.

יתרונות וחסרונות השיטה

היתרון המרכזי והברור ביותר של פלטפורמת מימון ההמונים הוא המענה שהוא נותן לתהליך גיוס הון קונבנציונלי. לעתים רבות בעלי הון אינם מוכנים לסכן את ההשקעה שלהם על ידי השקעה בפרוייקט חדשני, יוצא דופן וכזה שלא ידועה הצלחתו המשוערת. במימון המונים, מספר גדול של אנשים פרטיים משקיעים סכומי כסף נמוכים יחסית ואינם חוששים שההשקעה הזניחה הזו תרד לטמיון. החיסרון הגדול של השיטה הזו הוא עסקי: מיזמים, סטארטאפיסטים וחברות הייטק בתחילת דרכם מחוייבים לחשוף את הרעיונות שלהם בשלבים הראשונים ועל כן הם מסתכנים בגניבה והעתקה מצד גורמים מסוימים: פרסום ופירוט המוצר והשירות שלך באינטרנט – כזה שעדיין קיים רק על הנייר ובעצם טרם הגיע לשלב הייצור – מעלה את הסיכון שגורמים בעלי משאבים רבים ויכולות רבות, יגנבו את הרעיון ויתחילו לפתח אותו במהירות. שתי הפלטפורמות המפורסמות ביותר בעולם במימון ההמונים הם אינדגוגו (Indiegogo) וקיקסטארטר (Kickstarter)

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper