מימון המונים חברתי

רוצים לגייס הון לפרוייקט או מוצר עתידי ולא הצלחתם לגייס משקיעים? זה הזמן להשתמש במימון המונים חברתי ולהשיג את היעד. לחצו לפרטים נוספים
מימון המונים חברתי

מימון המונים חברתי היא שיטה לגיוס כספים כדי לממן מיזמים וארגונים שונים. השיטה מתבססת על כך שהכסף הדרוש למימון המיזם מגיע ממספר רב של אנשים פרטיים, אשר כל אחד משתתף במימון באופן חלקי ביותר ולא בהכרח באופן שווה.

בדרך כלל, ככל שהמימון המגיע מהאדם יהיה גדול יותר, הוא יקבל חלק משמעותי יותר מהתשורות המוצעות למממנים או אף חלק משמעותי באחזקת המיזם וניהולו.

מימון המונים יכול להיות עבור כל מטרה שהיא, החל מהקמת עסקים קטנים, מימון אמנים ואלבומי מוזיקה, מימון סרטים עצמאיים, וכלה במימון מיזמי תרומות ודומיהם.

יתרונות מימון ההמונים

מימון ההמונים מאפשר ליזם לצבור קהל של אנשים שמאמינים בפרוייקט שלו או אף יקבל את המוצר לביתו, להקים פרוייקט ללא צורך לחלוק את הרווחים עם משקיעים וגם לזהות האם המיזם שלו יצליח- אם ההמונים נרתמים למימון סימן שלמיזם יש ביקוש, ואם המיזם לא מצליח להגיע ליעד המימון סימן שהוא לא מספיק אטרקטיבי ואין טעם להשקיע בפיתוח שלו.

יתר על כן, היתרון הכי משמעותי של מימון ההמונים הוא האפשרות לקבלת כסף למימון פרוייקט שלא ניתן לממנו בדרך אחרת.

חסרונות מימון ההמונים

כאשר מחליטים על מבצע מימון המונים חברתי חשוב לזכור שלא תמיד סכום הכסף שיצליח להיאסף יהיה מספיק כדי להריץ את המיזם, וכך יווצר מצב שהובטחו למממנים תשורות בלי שיהיה ניתן לספק אותן ויהיה צורך להחזיר את הכספים לאחר ההשקעה המרובה בקידום מבצע המימון.

בנוסף, הדרך לגייס קהל למימון חברתי היא באמצעות אתרים אינטרנטיים המתמחים בכך. אתרים אלו גובים עמלה גבוהה מאוד וחשוב לשים לב לכך כשקובעים את גובה המימון הרצוי.

תשלום מס

חשוב לזכור כי על פי החוק, אם הכסף ניתן במתנה ללא ציפיה לתמורה אין צורך בתשלום מס, אולם אם הובטחה תמורה- יש צורך לשלם מס.

לכן, חשוב לשקול היטב איך כדי ונכון להחליט על האופן המתאים ביותר למימון ההמונים. מימון המונים המציע תשורות יכול להיות אטרקטיבי יותר, אך עם זאת חלק נכבד מהסכום יינתן כמס ויש לקחת זאת בחשבון בעת החלטה על גובה המימון הרצוי.

 

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper