קסם תעודות סל

מה היא תעודת סל? ואיזו תעודת סל מפיקה את התשואות הטובות ביותר בהשקעה? לחצו עכשיו וקבלו את כל הפרטים על קסם תעודות סל המובילות במשק.
קסם תעודות סל

על מניות כולם שמעו, על איגרות חוב קצת פחות אנשים יודעים, שלא לדבר על ההבדלים בין איגרות חוב ממשלתיות לאיגרות חוב קונצרניות. לא הרבה שמעו על תעודות הסל, אך דווקא בשנים האחרונות הפופולריות שלהן, למשל של קסם תעודות סל, נמצאת במגמת עלייה מתמדת.

תעודות סל הן גם סוג של איגרת חוב, כלומר נייר ערך פיננסי המציג שלגוף המנפיק אותן יש חוב אצל המחזיק בתעודת סל. במילים פשוטות – רכישה של תעודת סל למעשה יוצרת חוב כלפי הרוכש מטעם מנפיק התעודה.

בניגוד לאיגרות חוב ממשלתיות המונפקות על ידי ממשלות, ובניגוד לאיגרות חוב קונצרניות המונפקות על ידי חברות פרטיות, תעודות הסל מונפקות על ידי תאגידים פיננסיים, כמו בתי ההשקעות. כפי שמיד נראה, תעודות הסל נהנות מגמישות רבה יותר בהשוואה לנכסים פיננסיים אחרים.

מה ההבדל בין תעודות סל ובין נכסים פיננסיים אחרים?

תעודות סל אינן נכס פיננסי סטנדרטי. מניות מציגות נתח של בעל המניה אצל החברה שהנפיקה את המניות. איגרות החוב לסוגיהן מציגות כאמור שלמנפיק האיגרת יש חוב אצל הרוכש של איגרת החוב. תעודות סל הן נכס פיננסי שעוקב אחר מדדים אחרים בשוק ההון.

למשל, תעודות סל מניות הן תעודות העוקבות אחר מדדי מניות. כלומר, לא מדובר במניות עצמן, אלא בתעודה העוקבת אחרי השינוי בערך המניות, המשמשות במקרה הזה כנכס הבסיס של הפעולה. מלבד מניות, תעודות סל יכולות לעקוב אחרי נכסי בסיס אחרים, כמו איגרות חוב לסוגיהן, שערי מט"ח ועוד.

מהן ההשקעות הפופולריות ביותר בקרב קסם תעודות סל?

מאז ההנפקה של תעודת הסל הראשונה בישראל בשנת 2000 נוספו עוד מאות אפשרויות בשוק, וכאמור הן הופכות לפופולריות יותר ויותר עם השנים.

אחת מתעודות הסל הפופולריות של קסם תעודות סל היא זו העוקבת אחרי מדד הדאו ג'ונס והחברות המובילות בתחום הרפואה בארצות הברית. תעודת סל זו כן תלויה גם בשער הדולר.

לעומתה, תעודת סל פופולרית אחרת היא ניקיי, העוקבת אחרי מדד 225 החברות המובילות של יפן (טוקיו). למרות שהיא עוקבת אחר פעילות בחו"ל, היא מוגדרת כך שהיא לא תלויה בשער המטבע היפני, הין.

 

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper