קופות גמל להשקעה

קופות גמל להשקעה

אם לשמוע את הביטוי "השקעה במניות" מבהיל אתכם, ולהתעדכן כל יום במצב שלהן בשוק לא נשמע לכם קורץ במיוחד, יש אופציית השקעה נוספת ששווה לחשוב עליה.

קופת גמל להשקעה היא קופת גמל שמשקיעה את כספי בעליה בשוק ההון בהתאם לבחירתו, בלי התעסקות ישירה בשוק ההון. יש המתבלבלים בינה לבין קופת גמל לתגמולים, שמטרתה חיסכון לקראת פנסיה, ועליה לא נדבר כעת.

קופת הגמל מאפשרת לחסוך למשך כל תקופה שהיא וניתן למשוך את הכסף ממנה בכל עת.

איך עובדת קופת גמל להשקעה?

כפי שכתבנו, קופת גמל להשקעה משקיעה את כספי הבעלים בשוק ההון, ובהתאם לכך הוא מרוויח. ככל שההשקעה תהיה ברמת סיכון גבוהה יותר, אחוז הרווח המצטבר יהיה גבוה יותר.

למי שאינו מעוניין להשקיע את כספו ברמות סיכון גבוהות ועדיין מעוניין להרוויח, במקום שהכסף ישב סתם ביתרת חשבון הבנק שלו, ניתן לבחור קופות גמל ברמת סיכון נמוכה מאוד. גם בבחירה באפיק זה, הרווח שיתקבל יהיה גבוה יותר מאשר בעת הפקדת הכסף בפיקדון בבנק.

דמיון לאפיקי השקעה אחרים

למי שישאל מה ההבדל בין קופת גמל לקרן נאמנות למשל, התשובה היא שתחומי ההשקעה אכן דומים ומקבילים, אך היתרון המשמעותי של קופת גמל הוא בכך שניתן לעבור בקלות בין מסלולים שונים וקופות שונות בשונה מבקרן נאמנות.

היתרונות המרכזיים של קופת גמל

  • דמי הניהול נמוכים מאוד
  • ניתן להשקיע לכל פרק זמן שהוא – קצר, בינוני או ארוך
  • ניתן לעבור בין אפיקי השקעה – מנייתי, סולידי או כלכלי, וגם בין החברות השונות
  • תשלום המס מתבצע רק כאשר שולפים את הכסף מהחיסכון והוא יהיה רק על סכום הצבירה ולא על הסכום המקורי. אם המשיכה מתבצעת בעת הגעה לפנסיה – יש פטור ממס.
  • ניתן לקבל הלוואה מקופת הגמל עבור חלק מהסכום במקום לשבור את החיסכון בקופה ולשלם מס.

סכום ההפקדה

בקופת גמל ניתן להפקיד כספים עד סכום של כ- 70,000 שקלים בשנה. ניתן להפקיד סכום זה עבור כל אחד מבני המשפחה, כלומר גם עבור ילדים ובני זוג ולחסוך מאות אלפי שקלים בשנה.

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper