הלמן-אלדובי השתלמות מחקה מדד S&P500

הלמן-אלדובי השתלמות מחקה מדד S&P500 - קן השתלמות המבוססת על ביצועי מדד ה-S&P500. מהו המדד ומה התשואות בו בשנים האחרונות? לחצו עכשיו לפרטים
הלמן-אלדובי השתלמות מחקה מדד S&P500

אם הגעתם לפה סביר להניח שגם אתם שמעתם על המדד שמשגע את העולם, אך לפני שאתם מתחילים "להשקיע" את כספכם במסלול מחקה מדד של הלמן אלדובי החלטנו לעשות עבורכם מעט סדר בבלאגן.

המדד פותח על ידי חברת הדירוג Standard & Poor's ומשם ניתן לנו שמו. המדד מורכב מ 500 החברות בעלות שווי השוק הגדול ביותר בבורסות הראשיות בארה"ב, בהן ניתן לראות את נאסדק, בורסת ניו יורק וNYSE.

המדד עוקב אך ורק אחר חברות בעלות שווי גבוה, מה שמכונה בעגה המקצועית Large Cap  – חברות בעלות שווי של 10 מיליארד דולר והלאה.

אחד היתרונות במסלול קרן השתלמות של אדובי שהוא בעצם מחקה מדד, ישנם במדד כ-500 חברות, כאשר חברה אחת נופלת חברה אחרת מאזנת מה שהופך את המדד לבחירה אצל אנשים רבים בעולם.

 

קרן השתלמות – הבחירה שלי ושלך

קרן השתלמות היא אפיק חיסכון לטווח קצר-בינוני, מדובר באחד אפיקי החיסכון השכיחים ביותר במדינת ישראל ובעלת יתרונות רבים.

באמצעות קרן השתלמות תוכלו להפקיד כסף ללא תשלום מס על ההפקדה, כמו כן תוכלו למשוך את הכסף לאחר 3/6 שנים בהתאמה ללא תשלום מס רווח הון בכלל!

כיום ניתן למצוא עשרות חברות וגופים פיננסים אשר נותנים את האפשרות לפתוח בחיקם קרן השתלמות, בין הגופים ניתן למצוא גם מסלולים רבים אשר מותאמים בהתאם לתמהילים שונים של עמיתים לדוגמא – הלמן-אלדובי השתלמות מחקה מדד S&P500.

 

מדד S&P500: מי אתה בעצם?

כמו שכבר הצלחתם להבין מדד S&P 500 הינו מדד אשר חוצה מגזרים ומאגד בין חברות רבות מנישות שונות ומגוונות כמו – טכנולוגיה, תעשייה, אנרגיה, פיננסים ועוד. כל זאת במטרה לנטרל את הסיכון של כל אחת מן המניות באופן נפרד. כאשר חברה אחת "נופלת" חברה אחרת מאזנת.

המדד כולל את 500 החברות המובילות בארה"ב מבחינת שווין, ההשקעות מפוזרות על מספר רחב של חברות מה שהופך את התנודתיות במדד לנמוכה במיוחד.

 

הלמן-אלדובי השתלמות מחקה מדד S&P 500 – תשואות

קופה זו מיועדת עבור שכירים ועצמאיים כאחד. הקופה הוקמה ב8 בנובמבר 2013.

התשואה ב5 השנים האחרונות (2015-2020) עומדת על 10.24% כאשר 99% מכספי הקופה מושקעים במניות.

 

 

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper