תעודות סל זהב

הזהב נחשב לסחיר ביותר מבין כל שווקי הסחורות. מה היתרון של השקעה בסחורות מול השקעה במניות? מומלץ להשקיע בזהב? כל התשובות בפנים.
תעודות סל זהב

הזהב נחשב לסחיר ביותר מבין כל שווקי הסחורות. מה היתרון של השקעה בסחורות מול השקעה במניות? ומדוע דווקא הזהב כל כך פופולארי? מתי מומלץ להשקיע בזהב, וכיצד בכלל עושים זאת? כל התשובות בפנים.

השקעה בסחורות

שוק המניות נחשב לשוק תנודתי, לא צפוי והפכפך. כשם שהרווח המקסימלי מהשקעה במניות יכול להיות עצום, כן ההפסד יכול להיות קטסטרופלי. החשש מפני מפולת בשוק המניות מוביל משקיעים רבים לעבר שוק הסחורות, שנחשב בטוח יותר באופן יחסי (למעט מספר סחורות יוצאות דופן).

 יתרונות הזהב

הזהב הוא כאמור הסחורה הנסחרת ביותר. הפופולאריות הרבה שלו נובעת מכמה סיבות, וכעת נעמוד עליהם: 

  1. הזהב נחשב למתכת יקרת ערך מזה אלפי שנים. אין אדם שלא שמע עליו, ונראה שהסחירות הגבוהה שהוא מתאפיין בה נובעת במידה מעצם האתוס שלו כמתכת המסמלת עושר ומותרות.
  2. הביקוש לתכשיטים נמצא במגמת עלייה עם שיפור מעמד הביניים ברחבי העולם, וביחוד במזרח. כיוון שכ- 75% מהזהב משמש ליצור תכשיטים, לא נראה כי הביקש לזהב ירד בקרוב.
  3. הזהב נחשב להשקעה בטוחה ביותר. כאמור, מזה אלפי שנים הזהב היה יקר ערך, ולא נראה שמציאות זו תשתנה.
  4. הסיבה העיקרית לפולאריות שלו היא כנראה המעמד שלו כמתנגד מסורתי למגמת השוק. באופן מסורתי, כשהשוק נמצא בנפילה ערך הזהב עולה. משקיעים רבים המעריכים ששוק המניות יקר מדי וצופים משבר, מעדיפים להשקיע בזהב ולצפות לרווח בעת נפילת השוק (זאת לעומת אופציית ביצוע שורט על השוק, הנחשב מסוכן במקרה של הערכה שגוייה).

    חשוב לציין שכלל זה איננו מוחלט. לדוגמא, בעת מגפת הקורונה ערך הזהב נפל יחד עם שוק המניות, והתאושש בחזרה בהתאם להתאוששות השוק.

כיצד משקיעים בזהב?

ניתן להשקיע בזהב בקלות דרך תעודת סל. תפקידן של תעודות הסל הוא לחקות ערכם של נכסי בסיס כגון מדדי מניות, שערי מטבעות וסחורות. בין אותן סחורות נמצא כמובן הזהב.

את התעודות ניתן למצוא לפי הסימבולים הבאים: GLD – מחיר הזהב, GLDX – מחיר חברות המבקשות זהב, GLL – ביצוע שורט על הזהב, ועוד.

 

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper