מימון המונים פרוייקטים

מימון המונים פרוייקטים מימון המונים, או בשמה הלועזי Crowdfunding, היא כלי יחסית חדש לגיוס הון מכמות גדולה של אנשים. כיום מימון ההמונים נחשבת לאלטרנטיבה יעילה מול השיטות הישנות והמסורתיות
מימון המונים פרוייקטים

פרויקטים ומיזמים רבים, בתחומים מגוונים, פונים לקהל ההמונים במטרה לגייס הון לצורך קידום המטרות שלהם. החל מתמיכה כספית לצורך קיום סבב הופעות של אמנים וזמרים, גיוס הון לצורך פרויקטים עסקיים ועד למימון קמפיינים פוליטיים ותרומות להתמודדות עם מצבי חירום. מימון המונים נחשבת לפלטפורמה המהווה תחרות ראויה לשיטות גיוס הון אחרות ויזמים רבים בוחרים בה על פני האחרות. מימון המונים פרוייקטים מימון המונים, או בשמה הלועזי Crowdfunding, היא כלי יחסית חדש לגיוס הון מכמות גדולה של אנשים. כיום מימון ההמונים נחשבת לאלטרנטיבה יעילה מול השיטות הישנות והמסורתיות כמו קרנות הון סיכון או משקיעים פרטיים.  מימון המונים מאפשרת לגייס הון רב בתקופת זמן קצרה יחסית על ידי פרסום המיזם בפלטפורמה הייעודית לכך. לעתים רבות מוטל ערפל משפטי כבד על שיטת מימון ההמונים: עצם קיום העסקה בין מקים הקמפיין לבין ההמונים היא חוזה השקעה לכל דבר, ועל כן מדובר בניירות ערך לכל דבר. ובניירות ערך מותר להתעסק רק עם אישור של הוועדה לניירות ערך (כאשר הקמפיין נעשה בארה"ב) או בכל גוף רגולטורי שהוסמך לכך בכל מדינה אחרת. במקרים בהם לא התקבל אישור מהרגולטור, ניתן, תחת תנאים משפטיים מסוימים, לבטל את ה"עסקה" (את הקמפיין כולו ואת ההון שגויס) וכך מסתכנים הנוגעים בדבר בעבירה פלילית או אזרחית, חיוב להשבת הכספים לבעליהם ולעתים אף איסור להתעסק בניירות ערך לצמיתות. אולם למעשה בשנים האחרונות אנו עדין לשינויי חקיקה שמאפשרים ליותר ויותר משקיעים קטנים להשקיע במיזמים ופרוייקטים בתמורה למניות או אחוזים.

פרויקטים ישראלים מוכרים

תחום מימון ההמונים פרח ושגשג בישראל בשנים האחרונות ואף הוקמו מספר פלטפורמות לגיוס המונים, כאשר העיקריים והגדולים שבהם הם הדסטארט (Headstart) ומימונה. גיוס ההמונים הגדול בישראל נעשה בהדסטארט, עבור החייל הפצוע יהודה הישראלי שמשפחתו פתחה בקמפיין מימון המונים עבור הנגשת ביתו לצורך שיקום – גויסו כ-1,200,000 ש"ח תוך פחות מיממה. הזמרים חנן בן ארי, גבע אלון וההרכב המוזיקלי כנסיית השכל פתחו אף הם בקמפיין למימון המונים לצורך מימון האלבומים המוזיקליים שלהם.

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper