מדדים מובילים בעולם

איך משקיעים ברחבי העולם מפיקים את תשואות מקסימליות? זה הזמן להכיר את המדדים המובילים בעולם וללמוד איך מעקב אחריהם יכול לשפר משמעותית את תוכנית ההשקעות שלכם
מדדים מובילים בעולם

שוק ההון הוא שוק סבוך ומורכב, המורכב מאינספור פרטי מידע שקשה עד בלתי אפשרי לעקוב אחר כל אחד מהם. על מנת להקל על הבנת השוק, משקיעים ברחבי העולם משתמשים במדדים שונים, שעוקבים אחר שינויים בשוק ההשקעות ומשקפים אותם בצורה ברורה יותר.

כיצד עובד המדד?

רוב המדדים לקוחים קבוצה מסוימת של חברות או מניות, לרוב הגדולות והחשובות בין המניות הנסחרות בבורסה מסוימת, ועוקבים אחרי השינויים במחיר של אותן מניות לאחר שקלול שלהן. ירידה במדד משמעותה שהמחירים של המניות הנבחנות בו ירדו בשקלול כולל, ועליה בו אומרת ההפך, שהמחירים עלו. מדדים מסוימים מתמקדים בענף אחד של שוק ההון, ובוחרים לעקוב אחר מניות מאותו ענף, כמו לדוגמא בנקאות או חברות טכנולוגיה. מדדים אמינים מעדכנים את העלייה או הירידה בהם באופן תדיר, ומשקפים את השוק והשינויים בו בצורה מדויקת יותר.

מהם המדדים המובילים בעולם כיום?

חשוב עבור כל משקיע להכיר את המדדים המובילים בעולם, המשמשים להערכת ביצועים של תיקי השקעות ומכוונים במידה רבה את שוק ההון העולמי.

השוק האמריקאי

  • מדד דאו ג'ונס – מדד המניות המוביל בוול סטריט. המדד 30 מניות של חברות אמריקאיות משמעותיות הנסחרות בבורסה לניירות ערך בניו יורק.
  • מדד S&P – מדד ידוע בשוק המניות האמריקאי. המדד משקלל את מחיריהן של כ-500 מניות של תאגידים וחברות אמריקאיות הנסחרות בבורסה לניירות ערך בניו יורק.
  • נאסד"ק – נאסד"ק היא בורסה מקוונת הפועלת מארצות הברית, ונסחרות בה מניות של חברות טכנולוגיה רבות. על מנת לעקוב אחר השינויים בנאסד"ק, מדד נאסד"ק 100 מכיל את 100 החברות המובילות שמניותיהן נסחרות בבורסה זו.

השוק האסייתי

  • ניקיי 225 – מדד הדגל של הבורסה היפנית. עוקב אחר מ225 החברות הגדולות ביותר שנסחרות בבורסה בטוקיו, שהיא הגדולה באסיה.
  • מדד האנג סנג – מדד העוקב אחר החברות המובילות בבורסה בהונג קונג.

השוק האירופאי

  • מדד FTSE 100 – מדד הדגל של הבורסה הלונדונית, העוקב אחר 100 המניות המובילות בבורסה של לונדון. ידוע גם בשם פוטסי.
  • מדד DAX – מדד המניות המרכזי בגרמניה, המודד את 30 החברות המובילות בבורסה של פרנקפורט.
  • מדד CAC – מדד הדגל של בורסת פריז. עוקב אחר 40 החברות המובילות בבורסה.

 

 

 

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper