קרן השתלמות לעובדי בנק ישראל

לחצו עכשיו וקבלו את כל הפרטים על קרן השתלמות לעובדי בנק ישראל - סוגי הנכסים להשקעה, תשואות ועוד - כל הפרטים במאמר שלפניכם
קרן השתלמות לעובדי בנק ישראל

קרן השתלמות לעובדי בנק ישראל היא קרן השתלמות המנוהלת על ידי מיטב דש, ומיועדת כפי שניתן להבין משמה – לעובדות ולעובדי בנק ישראל. קרן ההשתלמות הזו איננה היחידה המיועדת לגוף או למפעל מסויים. בדרך כלל, כאשר ישנו וועד עובדים חזק במקום העבודה, הוא יכול להגיע להסכמים עם גופים פיננסיים כאלה ואחרים המיטיבים מאוד עם החוסכות והחוסכים. התשואה בקרן השתלמות לעובדי בנק ישראל הינה סולידית יחסית, אך בהתחשב בדמי הניהול הנמוכים שהיא מציעה – לא מעט מוצאים אותה מאוד אטרקטיבית.

מה ההבדל בין קרן השתלמות ובין קופת גמל רגילה?

קופת גמל היא אפיק חיסכון הנהנה מהטבת מס משמעותית, על מנת לעודד חוסכות וחוסכים למשוך את הכסף שלהם רק לאחר היציאה לפנסיה או הגעה לגיל הפרישה. החיסכון הופך למשמעותי גדול יותר אם ממתינים, משום ששיעור המס על רווחי הון בישראל הוא גבוה מאוד ועומד על 25%. קרן השתלמות, בהיותה סוג של קופת גמל, נהנית מאותה ההטבה, אך לא רק בטווח הארוך. בקרנות השתלמות, ביניהן קרן השתלמות לעובדי בנק ישראל, ניתן ליהנות מהפטור בשלב מוקדם יותר, כבר לאחר שש שנים ממועד ההפקדה. יחד עם זאת, חשוב להדגיש שבכל תכניות החיסכון, כדאי להמשיך עם ההשקעה עד לטווח הארוך. הן משום שסכום החיסכון גדל, והן משום שהתשואה בממוצע מתייצבת ופחות חשופה לתנודתיות.

באילו סוגי נכסים משקיעה קרן השתלמות לעובדי בנק ישראל?

קרן ההשתלמות של מיטב דש המיועדת לעובדי בנק ישראל משקיעה במגוון ניירות ערך. הנתח הגדול ביותר, יותר משליש, מוקצה לאיגרות חוב, כמחצית מהן איגרות חוב ממשלתיות וכמחצית איגרות חוב קונצרניות (כלומר, איגרות חוב המונפקות על ידי חברות פרטיות). שליש נוסף מוקצה לטובת מניות וניירות ערך סחירים אחרים. זאת בהשוואה לאפיקי השקעה עם פרופיל סיכון גבוה יותר, המקצים הרבה יותר נתח לטובת מניות. השקעה רבה יותר במניות עשויה להניב תשואות גבוהות יותר, בעיקר בטווח הארוך, אך עם התשואה מגיע גם הסיכון הגבוה יותר. שארית ההשקעה מוקצה לנכסים נוספים, כמו מזומנים, פיקדונות, הלוואות ועוד. התשואה השנתית המצטברת עומדת על כמעט 10% בממוצע.    

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper