מימון המונים חברתי

באמצעות מימון המונים חברתי, מספר מצומצם של יזמים חברתיים יוצאים בקמפיין אינטרנטי לגיוס כסף מהציבור לצורך מימון קמפיין חברתי, עסקי או פוליטי.
מימון המונים חברתי

בשנים האחרונות, אנו עדים ליותר ויותר פרויקטים חברתיים מרשימים ומעוררי הערצה, הנותנים מענה הומני כמעט לכל תחום הזקוק לו: פליטי מלחמה, רעב עולמי, בצורת, אסונות טבע, פיגועים ועוד. באמצעות מימון המונים חברתי, מספר מצומצם של יזמים חברתיים יוצאים בקמפיין אינטרנטי לגיוס כסף מהציבור לצורך מימון קמפיין חברתי, עסקי או פוליטי. מימון המונים חברתי מימון המונים הוא שיטה פיננסית יחסית חדשה לגיוס הון. הצורך בשיטה חדשה לגיוס הון התעורר כאשר הערוצים הסולידיים יותר כמו קרן השקעות פרטית או קרנות הון סיכון יצרו, שלא במכוון, מחסומים משמעותיים ליזמים צעירים ולעסקים קטנים שלא הצליחו לשבור את החומה ולפרוץ החוצה. אם בעבר, למשל, חברה כלשהי הייתה זקוקה לכספים עבור מחקר ופיתוח או ייצור מוצר חדש, היה עליה להוכיח כדאיות כלכלית בהשקעה. המסע הזה, הנקרא סבב גיוס, ארך זמן רב ולא תמיד הסתיים בהצלחה. פגישות פרונטליות בלתי נגמרות עם משקיעים החוששים לכספם וקרנות סיכון המתנהלות בזהירות לא מיהרו לפתוח להם את ברז המזומנים, ואלו מצאו את עצמם בגפם.

תור הזהב של הפעילים החברתיים

מלבד חברות ועסקים שעושים שימוש בפלטפורמת מימון ההמונים עבור גיוס כספים לפעילות עסקית, קיימים גם פעילים חברתיים רבים, עמותות וארגוני צדקה ללא מטרות רווח שכל תכליתם הוא לסייע לאנושות. בין אם מדובר בגיוס תרומות לצורך בניית בית ספר בשכונות מצוקה, לצורך הזרמת כספים לסיוע לנפגעי אסונות טבע או אפילו לסיוע משפטי למי שנחשד בפלילים על לא עוול בכפו – מימון המונים חברתי נחשב לאופציה הטובה ביותר. בשיטה הזאת, היזמים החברתיים פונים אל הציבור הרחב בבקשה אחת: תרמו לנו, כל אחד, מעט מכספו – ויחד נגיע לעוצמה ולהון שאנו זקוקים לו. כיצד זה עובד?  היזם או הפעיל פותחים עמוד גיוס המונים באחד מהפלטפורמות המקובלות, מזין את סכום היעד שהוא מבקש להגיע אליו, תקופת הזמן בה ניתן לתרום ואת הסיבה. מעניקים שם לקמפיין, מפרטים מדוע אנו זקוקים לכסף, מה נעשה בו וכיצד נשתמש בו, והקמפיין יוצא לדרך. קמפיינים למימון המונים נמצאים יעילים מאוד ופעמים רבות שאנו נתקלים בקמפיינים מוצלחים שהצליחו לגייס את כל ההון הדרוש בפחות מכמה ימים, ולעתים רבות גם גויס סכום גבוה יותר מהמצופה.

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper