איך משקיעים במניות: איך אנחנו בעצם מתחילים?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam varius, purus id pretium tempus, mi felis sollicitudin neque, vestibulum aliquet ipsum nunc at turpis.
איך משקיעים במניות: איך אנחנו בעצם מתחילים?

בשנים האחרונות אנשים רבים מחליטים לתכנן את עתידם הכלכלי בצורה בה הם יהפכו כסף לכסף, עד לפני מספר שנים ספורות אנשים רבים לא היו מודעים לכל אפיקי ההשקעה והיו מחזיקים את כל כספם בבנק.

הכסף כאמור היה צובר אבק בבנק ולאחר שנים של חיסכונות ופיקדונות הייתם יכולים לקבל שקלים אחדים בתור ריבית, זה עוד לפני הורדת העמלות השונות – מה שהיה מותיר אתכם לבטח בלי כלום.

אחת האפשרויות הבולטות ביותר בניהול הכסף היא להשקיע את הכסף בצורה נכונה בשוק ההון, באמצעות מסחר בשוק ההון תוכלו לבדכם או באמצעות יועץ או מנהל השקעות לנהל את כספכם ברמות סיכון שונות, בצורה שבה תוכלו להרוויח כסף מהכסף שלכם.

להשקיע במניות: להשקיע בבורסה

כאשר אנחנו מדברים על להשקיע במניות, אנו מדברים על גוף שלם שמנהל הכל הלו הוא – הבורסה. הבורסה היא מעין מקום מפגש של קונים ומוכרים אשר מעוניינים לסחור בניירות ערך שונים, אגח"ים ומניות.

אנו רואים חברות רבות אשר מנפיקות את עצמן בבורסה, זה יכול להיות לשם גיוס הון, פיתוח מוצרים חדשים, קידום טכנולוגיה ואפילו התרחבות כלל עולמית. כאשר אנחנו רוכשים מניות מן החברה אנו בעצם רוכשים אחוזי בעלות מהחברה בהתאם לכמות המניות שקניתי. למשל, בהנחה וקניתם כ-5% מניות מן החברה, אתם מחזיקים ב5% מהחברה מה שנותן לכם זכויות שונות בהתאם לתקנון החברה.

זה טוב ויפה אבל איך מתחילים להשקיע במניות?

למעשה אין תשובה אחת ברורה לאיך להשקיע במניות ובבורסה, יחד עם זאת יש המלצה אחת גורפת – לעשות הכל לאט ובזהירות.

ניתן להשקיע בעצמנו במניות או לחילופין בניירות ערך שונים, יש משקיעים רבים אשר היו מעדיפים לקנות מדדים מחקים או להשתמש באפיקים פיננסים לדוגמת תעודות סל, קרנות נאמנות ואילו את אלו שהיו מעדיפים להשקיע את כספם במסלול מניות בקופת גמל להשקעה.

אנו יכולים להשקיע בעצמנו בבורסה, כיום קיימים עשרות פלטפורמות מסחר שונות בהם אנו יכולים להשקיע במניות שונות בעולם.

דרך נוספת היא להיעזר במנהלי השקעות, אלו ידעו לתכנן בצורה נכונה את הכסף שלנו ולפזר אותה בצורה בה יהיה מינימום סיכון. כמו כן, מוריד מאיתנו את הכאב ראש בלעקוב אחרי המצב במשק תמיד, קבלת החלטות ואיפיון דוחות וגרפים.

לפני שאתם מתחילים: תגדירו מה הן המטרות שלכם

לפני שאתם מתחילים להשקיע במניות, תשאלו את עצמכם מה הן המטרות שלכם – האם זה חיסכון לטווח קצר, בינוני או אפילו חיסכון לפנסיה. זה יכול להיות אפילו רצון לעשות "כסף קל ומהיר". יחד עם כל אלו אנו מציעים לכם ללכת אל יועץ תיק השקעות אשר יעזור לכם לנתב את הרצונות שלכם בהתאם להון הכלכלי ורמת המורכבות והסיכון. שיהיה בהצלחה!

 

 

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper