המרה מטבע זר

המרה מטבע זר

המרת מטבע זר היא כל פעולה של קנייה או מכירה של מטבעות חוץ או מטבעות מקומיות באותו הסכום. לצורך המרת מטבעות קיימים מחשבוני המרה רבים ברחבי האינטרנט המסייעים לסוחרים, אנשי עסקים ואנשים פרטיים רבים. כאן המקום לציין שערכי השווי המקובלים במחשבוני ההמרה הנפוצים אינם בהכרח השערים שבאמצעותם תבוצע ההמרה בפועל: כאן נכנסים למשוואה גורמים נוספים כמו שערי המרה שונים, עמלות וכו'.

המרת מטבע זר

מקרים רבים מצריכים המרת מטבע זר למטבע מקומי. אחת הדוגמאות הנפוצות ביותר היא לצורך תיירות: תיירים המגיעים לנפוש במדינה מסוימת מוכרחים להמיר את המטבעות שברשותם למטבע המקומי לצורך קנייה באותו היעד, שכן המדינה אינה מקבלת את המטבע הזר. שערי ההמרה משתנים מעת לעת, באופן טבעי כתוצאה משווי המטבעות המשתנה בשוק העולמי. על כן, יש לדעת את שווי המטבע המתפרסם באופן שוטף בבורסות ובבנקים. 

הדרך הקלה והיעילה ביותר לברר את שווי המטבע שאותו תרצו להמיר במטבע אחר הוא באמצעות מחשבוני המרה חינמיים המצויים בשפע ברשת. מחשבונים אלו פשוטים ונוחים מאוד לתפעול: כל שעליכם לעשות הוא לנקוב בסכום שנמצא ברשותכם, להקליק על המטבע הזר שאותו תרצו לקבל בתמורה למטבע שלכם ולחשב את יחס ההמרה. 

הבנקים והצ'יינג'ים השונים מבצעים בפועל את ההמרה, אולם אלו גוזרים את העמלות שלהם ועל כן יחס ההמרה אינו משקף את הסכום אותו תקבלו בפועל. 

כמה עמלה תשלמו עבור המרת מטבע זר?

כאן המקום לציין שכאשר אתם ממירים מטבע זר למטבע מקומי (לדוגמא, אם אתם חיים בישראל וברשותכם דולרים אמריקאים וברצונכם להמיר אותם לשקלים ישראלים), אתם בעצם רוכשים שקלים באמצעות דולרים. העמלה הבסיסית אותה דורשים הבנקים עבור המרת מטבע זר היא לעתים קרובות מעל ל-1% – מדובר בהמון כסף כאשר מדובר בסכומים גבוהים. ניתן, במקרים מסוימים, להפחית את גובה העמלה הזו על ידי מיקוח עם הבנקים, אולם כדי לעשות זאת באופן יעיל עליכם להיות בעמדת מיקוח טובה – הווי אומר, בעלי חשבון גדול ותזרים מזומנים עשיר. לעתים קרובות, מלבד לשער ההמרה המסורתי, בנקים מסוימים ידרשו תוספת עמלה של כ-0.2% עבור ההמרה עצמה.

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper