העצמאים מאוכזבים: חוק האבטלה לעצמאים לא נכנס לתקציב המדינה לשנת 2021

חוק האבטלה לעצמאים נועד להבטיח שגם עצמאים יקבלו דמי אבטלה במידה והעסק שלהם קרס, נסגר או שהם עזבו אותו. לכאורה, אחרי הקורונה אין חוק שנראה חשוב יותר לכל אותם העסקים הקטנים שנקלעו לקשיים, אבל שר האוצר, אביגדור ליברמן, הודיע שחוק האבטלה לעצמאים לא ייכנס לתקציב השנתי של 2021, מפאת קוצר הזמן.
חוק האבטלה לעצמאים לא נכנס לתקציב המדינה לשנת 2021

אם העצמאים חשבו שנציג מחאת השולמנים בכנסת, אביר קארה, יקדם את אחד החוקים שאמורים לחזק אותם בתקציב הקרוב, כדאי שיחשבו על כך שוב. שר האוצר, אביגדור ליברמן, הודיע שחוק האבטלה לעצמאים לא ייכנס לתקציב השנתי של 2021, מפאת קוצר הזמן.

כזכור, חוק האבטלה לעצמאים נועד להבטיח שגם עצמאים יקבלו דמי אבטלה במידה והעסק שלהם קרס, נסגר או שהם עזבו אותו. כיום, אם עצמאי פורש מעבודתו מסיבות שונות הוא אינו זכאי כלל לדמי אבטלה מהמדינה, וזה מה שהחוק בא לשנות.

למרות הציפייה, החוק לא ייכנס לתקציב, אך מובילי מחאת העצמאים לא ממהרים לשבור את הכלים. לטענתם, הם מעוניינים לתת לממשלה תקופת חסד נוספת להיכנס לעניינים ולהעביר תקציב. לאחר מכן, אם שרי הממשלה וחבריה לא יממשו את ההבטחות שלהם לגבי העצמאים ורווחתם, הם יצאו לרחובות וימחו בשנית.

מגזר העצמאים זכה לאכזבות רבות מצד הדינה. כך למשל, גם בעת הממשלה הקודמת חוק האבטלה לעצמאים הופל והם נשארו ללא תמיכה כלכלית מהמדינה בתקופת משבר הקורונה.

על אף תקופת החסד לממשלה, העצמאים אינם מחכים שאנשים אחרים יפעלו לטובתם. הם עומדים בקשר רציף מול גורמים במשרד האוצר ובסיעת שר האוצר ישראל ביתנו, ומנסים לקדם את האינטרסים שלהם.

אביר קארה, נציג השולמנים בממשלה ממפלגת ימינה, מקבל מהם ביקורת רבה. נטען נגדו שהוא עושה טעויות של מתחילים, עסוק רק בשמירה על הקואליציה ולא מקדיש מספיק זמן להתעסקות בנושאים שהבטיח שיהיו בראש מעייניו.

גם אם החוק לא ייכנס השנה לתקציב, ארגוני העצמאים מתחילים לפעול כבר כעת כדי להכניס אותו לתקציב הבא, לשנת 2022. הם פועלים במגוון זירות כדי שישימו לב גם אליהם ולא רק למגזר הצעירים למשל, שבמהלך כל תקופת הקורונה קיבלו דמי חל"ת, ומבקשים שלא ישאירו בצד גם מגזרים אחרים שנפגעו.

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים:
Ledger - Crypto Beginners Pack
Cryptohopper